Kirpputorin löytöjä, osa 550
Kyllä nyt on jo kasvatus pielessä!
![Kirpputorin löytöjä, osa 550](https://static.feissarimokat.com/files/2025/02/kirpputorin-loytoja-osa-550-qoy.jpg)
Seuraava
Varoitus: Myrkkysieniä ei kannata syödä. 🍄 Edellinen
Reisitatuointi – mitä pyysin, mitä sain.
Varoitus: Myrkkysieniä ei kannata syödä. 🍄 Edellinen
Reisitatuointi – mitä pyysin, mitä sain.
14 kommenttia
-
Ei pysty ymmärtämään miksi joitakin ihmisiä kiinnostaa niin kovasti täysin tuntemattomien reaktiot somessa. Antaa peukuttajien peukutella ja naurajan nauraa mitä hiton väliä niillä on.
-
Kyllähän tuo turhan ison numeron asiasta tekee, eikä vuoden opettajan titteli juuri kuulu tähän. MUTTA. Nauruhymiötä käytetään Facebookissa erittäin paljon pilkallisessa merkityksessä, ja kyllä: se on kiusaamista. Ihan yhtä lailla kuin kasvotustenkin on kiusaamista reagoida (teko)räkänaurulla, jos joku sanoo jotain vakavissaan. Tuossa nyt sotkee asioita, kun tuo ilmoitus tuntuu kuin tuntuukin vähän hassulta, ja ilmoituksen laittaja reagoi niin överisti. Se ei kuitenkaan muuta mainitsemaani asiaa.
-
-
Ymmärtäisin kyllä pahvilaatikoiden antamisen ilmaiseksi, niitähän voi käyttää vaikka mihin askarteluun tai jatkokäyttöön, mutta ilmeisesti Maarit odottaa jotain huutokauppaa..?
-
Suvuton nauta: Mielenterveys voi vipata jopa Vuoden opettajalla.
Joo nyt ei pysy vuoden opella kaikki marmorikuulat (Aarikan) rasiassa. Ja yksi nauru kaupan päälle 😁 -
Maarit on erityisherkkä isolla eellä. Valitettavasti tunnen hänen kaltaisiaan muutaman
-
-
Kyöpeli: Kyllähän tuo turhan ison numeron asiasta tekee, eikä vuoden opettajan titteli juuri kuulu tähän. MUTTA. Nauruhymiötä käytetään Facebookissa erittäin paljon pilkallisessa merkityksessä, ja kyllä: se on kiusaamista. Ihan yhtä lailla kuin kasvotustenkin on kiusaamista reagoida (teko)räkänaurulla, jos joku sanoo jotain [...]
Ihmiset huvittuvat eri asioista. Et sinä pysty minkään hymiön perusteella päätellä toisen tarkoitusperiä mitenkään. Netti on siitä jännä mesta katos, että et näe toisen oikeita ilmeitä joista pystyy päättelemään huomattavasti enemmän. -
Siinä taitaa Maarit saada räkänaurureaktioita ihan livenä, jos aikuisten oikeasti menee esitelmöimään tuosta kiusaamisena oppilailleen.
-
Sonnaton mehiläinen: Maarit on erityisherkkä isolla eellä. Valitettavasti tunnen hänen kaltaisiaan muutaman
Kukaan erityisherkkä jonka minä tunnen ei kyllä noin käyttäydy. Kyllä tuossa on ihan jotain muuta taustalla. Nimimerkillä erityisherkkä itsekin. -
No voi jumalauta, ja vieläpä AIKUISET IHMISET, anna mun kaikki kestää... Toivottavasti puuttuu opettajana lasten kiusaamiseen yhtä suurella pieteetillä
-
Kyöpeli: Kyllähän tuo turhan ison numeron asiasta tekee, eikä vuoden opettajan titteli juuri kuulu tähän. MUTTA. Nauruhymiötä käytetään Facebookissa erittäin paljon pilkallisessa merkityksessä, ja kyllä: se on kiusaamista. Ihan yhtä lailla kuin kasvotustenkin on kiusaamista reagoida (teko)räkänaurulla, jos joku sanoo jotain [...]
Tässä on nyt semmoinen jekku, että se naurureaktio on hymynaama. Kuva, emoji, hymiö. Voit tulkita sen miten vain, vaikka tekoräkänauruksi, mutta tosiasiassa se on vain hymynaama.
Kommentoi
![Avatar](http://static.feissarimokat.com/responsive-fresh/img/comment-icon.png)
Kommentti